מפקחי משרד החקלאות סיכלו ניסיון הברחה של 5.5 טון ירקות שהוברחו מהשטחים

מתחילת השנה סוכלו 11 ניסיונות להברחת פירות וירקות מתחומי הרשות הפלסטינאית בהיקף של 24,115 ק"ג

מפקחי היחידה המרכזית לחקירות ואכיפה (פיצו"ח) במשרד החקלאות סיכלו ניסיון הברחה של 5.5 טון ירקות של חצילים וקישואים מעזה לישראל. הנהג החשוד הועבר לחקירה, המשאית הוחרמה והתוצרת הועברה להשמדה. מחקירה ראשונית של נהג המשאית, עלה כי הנהג התכוון לשווק את התוצרת בישראל.

על פי חוק שיווק תוצרת חקלאית ישנם מספר תנאי סף לכניסת תוצרת חקלאית לארץ, ביניהם: חובת מעבר סחורות במקומות מוסדרים על פי חוק; דיגום התוצרת לשאריות מיקרוביולוגיות ושאריות חומרי הדברה בכדי לוודא שהתוצרת הושקתה במים מתאימים וטופלה בחומרים מורשים ועוד. מכאן, תוצרת חקלאית שלא נבדקת, מהווה סכנה לבריאות הציבור מחד, ומאידך עלולה להוביל לכניסת מזיקים ונגעים, העלולים להרוס ענפי חקלאות רבים.

רואי קליגר, מנהל היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות במשרד החקלאות: "מפקחי המשרד פועלים במטרה לוודא כי מקור הפירות והירקות הנמכרים בישראל מפוקח ונבדק. נמשיך לפעול באופן מתמיד כדי למנוע ניסיונות אלו, אשר עלולים להשליך הן על בריאות הציבור והן על בריאות הצומח".
בדיון שנערך במשרד החקלאות סוכם כי יוזמנו לשימוע , לפני שלילת הרישיון שיווק ירקות, סיטונאים שקונים תוצרת זו. כיוון שידוע לסיטונאים כי סחורה זו שמיוצאת מעזה לא עברה את הבדיקות הנדרשות, וכי אסור לשווק כל תוצרת מעזה של קישואים וכדומה.

האיחוד החקלאי

דרך מנחם בגין 74 , תל אביב
תל אביב, 67215
טל: 03-5620621, פקס: 03-5622353
ליצירת קשר בדוא״ל

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

זוהר טבנקין 0587824237