פיצויים של כ-2.8 מיליון ₪ למגדלי הדבורים

07 אפר 2019

הישראלים צורכים מדי שנה כ-3,600 טון דבש המופק מכ-100,000 כוורות הפזורות ברחבי הארץ. על פי נתוני מועצת הדבש, דבורת הדבש תורמת לתל"ג החקלאי, באמצעות האבקת הגידולים, כ- 3 מיליארד שקלים בשנה.

מעבר לתרומה הכלכלית, הדבש נחשב למזון בריא מאוד התורם לאיזון הסוכר בדם, לשריפת שומנים, לחיזוק המערכת החיסונית ועוד. יחד עם זאת, ולמרות שמדובר בבעלי חיים, הדבוראים תלויים במזג האוויר ובמיוחד לפגיעה כלכלית של חוסר יבול כתוצאה מאירועים אקלימיים המשפיעים הן על הדבורים עצמן והן על הגידולים באזור הכוורות. מנתוני קנט, הקרן לביטוח נזקי טבע בחקלאות, עולה כי מאז השקת הביטוח למגדלי הדבורים  ועד היום פיצתה החברה את המגדלים בכ-2.8 מיליון ₪ עבור חוסר ביבול הדבש בכך מזערה את הנזקים הכלכליים שנגרמו למגדלי הדבורים.

גם השנה הביטוח בקנט מכסה, בין השאר,  פחיתה כמותית ליבול הדבש האביבי והקייצי בעקבות נזקים מוגדרים המפורטים בחוזה הביטוח. בהתאם לפוליסת הביטוח יש להציב את כוורות הדבורים באתר הרעייה לכל המאוחר לפני תחילת תקופת הפריחה.

בנוסף, הביטוח מכסה תמותה מוחלטת  או אובדן מלא של הנחיל כתוצאה מסיכונים של קרה, סערה או שיטפון שאירעו בטרם תחילת ייצור הדבש בכוורת. הרחבה זו הינה עבור הכוורות המבוטחות הנמצאות באתרי רעייה מורשים ע"י המועצה לייצור ושיווק דבש ואפשרת להפחית משמעותית את רמת הסיכון הקיימת בענף בתקופת החורף.

במקרה של נזק  על הדבוראי להודיע לקנט מיידית ובכל מקרה לא יאוחר ממועד תחילת הרדייה של יבול הדבש האביבי או הקייצי במהלך תקופת הביטוח.

האיחוד החקלאי

דרך מנחם בגין 74 , תל אביב
תל אביב, 67215
טל: 03-5620621, פקס: 03-5622353
ליצירת קשר בדוא״ל

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

זוהר טבנקין 0587824237