איזו עגבניה תיבחר לעגבנייה הטעימה והאיכותית בישראל?

06 יונ 2021
מי תיבחר לעגבניה הטעימה מי תיבחר לעגבניה הטעימה צילום: אגרומשוב

הבחירה במסגרת תערוכת אגרומשוב ב 14-15.6 בבנייני האומה בירושלים

חלק עיקרי מתוצרת הירקות בישראל  מגדלים בעוטף עזה שתושביו  סובלים כבר עשרים שנה  מקסאמים, צבע אדום (לא של העגבניה) ובלוני תבערה לאורך הגבולות. מספר לא מבוטל של משפחות מתפרנסות מענף הירקות ובעיקר  מגידול עגבניות, בשנים האחרונות יבוא העגבניות גדל, תוך שבירת מטה לחמם של החקלאים בעוטף עזה.

כאות סולידריות עם החקלאים בישראל ולהעלאת המודעות לאיכות  הגבוהה של העגבנייה הישראלית  החליטה הנהלת 'אגרומשוב'- התערוכה החקלאית המובילה בישראל  לאחר  כעשור להחזיר את תחרות העגבניה הטעימה והאיכותית בישראל  תבחר  על פי שורה של פרמטרים  על ידי צוות שיפוט מקצועי.

תערוכת אגרומשוב שתתקיים ב 14-15.6 תציין השנה 30 שנים להיווסדה של תערוכת החקלאות המובילה בישראל בה מציגות חברות רבות מאות זנים ופיתוחים חדשים החל מזני פירות וירקות, דרך טכנולוגיות מתקדמות להשקיה וטיפול ביבול ועד לרחפנים מיוחדים לחקלאות, טרקטורים וכו'. לאחר שנים רבות החליטו מארגני אגרומשוב 2021 לרגל יום הולדת ה-30 לתערוכה, לקיים לראשונה זה עשור את תחרות 'העגבניה הטעימה והאיכותית בישראל'.

במסגרת התחרות ייבחנו זנים רבים של עגבניות מחברות הזרעים השונות וצוות שיפוט אוביקטיבי  הכולל שפים ואנשי ציבור יבחרו את העגבניה על פי שורה של מדדים החל ממרקם,, רמת קושי-רכות, צבע, גודל והמדד החשוב ביותר הוא כמובן הטעם.

במסגרת התערוכה החקלאית  הוותיקה והמובילה בישראל- אגרומשוב שתתקיים ב 14-15.6.2021 יוצגו מגוון גידולים חדשים ומפתיעים, טכנולוגיות מתקדמות וכו'.התערוכה תתקיים זו השנה ה 30 ולראשונה מגיעה לבנייני האומה בירושלים עם  עשרות מציגים ואלפי חקלאים ויזמים בתחום החקלאות.  אגרומשוב היא התערוכה החקלאית  היחידה בישראל המתקיימת בחללים ממוזגים.

בקרב השוק החקלאי נרשמת התרגשות רבה לקראת האירוע החקלאי הראשון  שיתקיים לאחר עידן הקורונה כאשר מציגים גם מעבר לים צפויים להגיע ולקחת חלק כאורחים וכמציגים.

האיחוד החקלאי

דרך מנחם בגין 74 , תל אביב
תל אביב, 67215
טל: 03-5620621, פקס: 03-5622353
ליצירת קשר בדוא״ל

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

זוהר טבנקין 0587824237