סוף עונה במילופרי: האבוקדו שובר שיאים

06 אוג 2019
מילופרי - אבוקדו מילופרי - אבוקדו

בחברת מילופרי ממפעלי תשלובת מילואות אשר בבעלות קיבוצים ומושבים בגליל המערבי סיכמו את עונת גידול האבוקדו של 2018-19 בסיפוק רב מאוד עם יבול של כ- 30 אלף טון אבוקדו – שיא גידולים לעונה! .

בכנס הסיכום שנערך השבוע במילואות בהשתתפות און ברזילי מנכ"ל התשלובת, תמיר פורת מנכ"ל מילופרי והנהלת מילופרי, אנשי השיווק של היצוא והשוק המקומי, צוותי המגדלים, מנהלי המשקים והפעילויות החקלאיות בישובים, מדריכים מקצועיים, יו"ר שולחן האבוקדו – ראובן דור, מנהלי ענף הפירות במועצת הצמחים – משה ברוקנטל, רוני נקר ואחרים. במפגש הסיכום נסקרו שלל ההיבטים המקצועיים והכלכליים של העונה והוענקו תעודות הערכה למגדלים מצטיינים בקטגוריות שונות, כגון: הכנסה לדונם, הכנסה לקילוגרם, כמות יבול לדונם ועוד.

תמיר פורת, מנכ"ל מילופרי מציין כי הייתה זו שנה מצוינת, שנת שיא בהחלט! ואולם, לפי קצב הנטיעות של השנים האחרונות, הצפי הוא כי בשנים הקרובות היבול בשטחי מילופרי אף יגיע ל- 40 אלף טון לעונה ושיאים נוספים ישברו. "75% מהפרי של העונה הנוכחית באיכות ייצוא והשאר משווק בערוצים השונים לצרכן הישראלי, המכור לחלוטין לפרי הירקרק והבריא ומוכן לרכוש ממנו יותר ויותר בכל שנה. ואכן בעונה הבאה ממשיכים המגדלים נטיעות חדשות של זנים מובילים להשגת עלייה נוספת בשטחים המניבים. עם הרחבת נטיעות האבוקדו לשטחים נוספים, אנו צופים תנובות הולכות וגדלות בעיקר של זן ה"האס" המועדף במסחר העולמי. מילופרי הפך זה מכבר למפעל שמרביתו אוטומציה ואנו נערכים לעלייה הדרסטית בכמויות היבול ודואגים לעדכון ושדרוג מתמיד של מערך האריזה", מסכם פורת.

ב-20 באוגוסט תיפתח רשמית עבור הישראלים עונת האבוקדו החדשה עם הזן שנקרא "גליל", בחודש ספטמבר תחל עונת הייצוא לשווקי העולם, בעיקר למערב אירופה, שתגיע לשיאה בחודשי החורף עם הזן הנחשק "האס" ותסתיים עם זן "ריד" עד לחודשים יולי-אוגוסט. וכך שנה אחר שנה וחוזר חלילה. מטעי האבוקדו הראשונים בגליל המערבי ניטעו בשנות החמישים של המאה הקודמת. החל משנת 1963 החלו לארוז אבוקדו בבית האריזה שבמילואות. גל הנטיעות של סוף שנות השבעים הפך את הגליל המערבי לגורם מוביל בענף האבוקדו בארץ. תחת חברת מילופרי מעובדים מטעים המשתרעים על פני כ-25 אלף דונם, בהם מגדלים, בנוסף ל"האס" ול"ריד", גם את הזנים: אטינגר, פינקרטון, פוארטה, ארד, ארדיט ואחרים, תוך שמירה מוקפדת על איכות הסביבה, הימנעות מחומרי הדברה והירתמות לשיתופי פעולה עם ארגונים הפועלים להגנת הטבע ושמירה על בעלי חיים וצמחים הנמצאים בסכנת הכחדה.

האיחוד החקלאי

דרך מנחם בגין 74 , תל אביב
תל אביב, 67215
טל: 03-5620621, פקס: 03-5622353
ליצירת קשר בדוא״ל

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

זוהר טבנקין 0587824237