מועצת הדבש ודבוראי עוטף עזה מברכים את ועדת הכספים על החלטתה לאשר את התקנות לפיצוי הדרום ועוטף עזה

זאב מידן מנכל מועצת הדבש עם חברי ועדת כספים חברי הכנסת מיקי לוי מיכל בירן ומיקי רוזנטל זאב מידן מנכל מועצת הדבש עם חברי ועדת כספים חברי הכנסת מיקי לוי מיכל בירן ומיקי רוזנטל

ועדת הכספים אישרה היום, (17.12) את התקנות לפיצוי העסקים והעובדים בעקבות הלחימה וטרור ההצתות בדרום. התקנות שקודמו בלחץ הוועדה יעניקו, בין השאר, פיצוי לדבוראים שכוורותיהם נשרפו בהצתות וכן שטחי מרעה הדבורים שנשרפו. על פי החלטת הועדה, יינתן הפיצוי לכלל הדבוראים בתוואי 0 עד 7 קילומטרים מהגבול, בגין הנזק העקיף, גם כאלה שהכוורות שלהם אינן נכללות בשטחים הנחשבים בכלל יישובי הספר.

זאב מידן מנכ"ל מועצת הדבש: "אנו מברכים את יו"ר ועדת הכספים, משה גפני, חברי הכנסת בוועדה ורשות המיסים, על אישור התקנות החשובות לפיצוי אשור הדרום והדבוראים שנפגעו מההצתות בעוטף עזה. בעקבות הלחימה וטרור ההצתות בדרום, נשרפו כליל מעל 200 כוורות גדושות דבש (כל כוורת מכילה בין 30-50 ק"ג דבש), מעל 10,000 דונם חורש, מעל 6,000 דונם מרעה טבעי והנזק נאמד במעל 2 מיליון שקלים, כאשר כל זה קרה בימים בהם הכוורות היו בשיא תפוקת הדבש, לקראת חגי תשרי, ועקב השריפות לא ניתן היה להפיק דבש באזורים שהוצתו. בנוסף, הדבוראים לא יכלו להציב כוורות בשטחים שרופים ולא התבצעה האבקה של הגידולים החקלאיים. הדבר היווה נזק כלכלי לחקלאות בכלל ולענף הדבש בפרט. הדבוראים מברכים על הפיצוי והתקנות שאשרה ועדת הכספים ומייחלים למשקעי חורף שישקמו את הטבע והחורש שנהרס ואת ענפי החקלאות וענף הדבש בדרום".

יו"ר הוועדה, ח"כ משה גפני אמר בדיון: "אנחנו דנים היום בתקנות לעניין הפיצוי לעוטף עזה והדרום, אני משבח את רשות המיסים ומשרד האוצר על העבודה, לצד כך ביקשנו להפוך את ההוראה להוראת קבע, על מנת למנוע את הזעזוע בכל פעם וכן בתיקונים ליצירת מתווה אפילו טוב עוד יותר, כפי שדחפנו לאורך כל הדרך. ההוראות הרבה יותר טובות מהנעשה בעבר, ההוראות הן מועילות לתושבי עוטף עזה, ולישובים שהופכים לקבועים, ואנחנו נמשיך ונפעל לסיוע".

בנוסף החליטה הועדה על פיצוי לעצמאיים ולמעסיקים עבור הוצאות שכר עובדים שנעדרו בשל סגירת מקום העבודה, להורים שנעדרו מעבודתם, ולעובדי ענף התיירות שנפגעו ממושכות, אשר יוכלו לבחור להשוות את מחזורם השנה למחזור אשתקד. לדרישת הוועדה נקבע כי התקנות יישארו בתוקף מספר חודשים נוספים מעבר לסוף השנה, על מנת לבחון את המשך נחיצותן.

האיחוד החקלאי

דרך מנחם בגין 74 , תל אביב
תל אביב, 67215
טל: 03-5620621, פקס: 03-5622353
ליצירת קשר בדוא״ל

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

זוהר טבנקין 0587824237