לראשונה: שר החקלאות, אבי דיכטר, נפגש עם מקבילו האזרי

28 פבר 2023 המחברת/ת:
השר דיכטר והשר אינם קרימוב השר דיכטר והשר אינם קרימוב צילום: משרד החקלאות

השניים נועדו במסגרת ביקור רשמי של משלחת מקצועית מאזרבייג'ן

למרות שכ-37% מאוכלוסיית אזרבייג'ן עוסקת בחקלאות, תרומתה לתמ"ג המדינה עומדת על פחות מ-6% • המטרה: מימוש הפוטנציאל הנרחב לקידום ייצוא טכנולוגיות חקלאיות חדשניות מישראל למדינה האירו-אסייתית

שר החקלאות ופיתוח הכפר, ח"כ אבי דיכטר: "מצמיחים שיתופי פעולה בינלאומיים - מצמיחים חקלאות! הפגישה עם שר החקלאות מאזרבייג׳ן, אינם קרימוב, היא צעד נוסף לקירוב המדינות לאחר ההחלטה על פתיחת השגרירות בישראל"

משלחת רמת דרג מאזרבייג'ן, בראשות שר החקלאות האזרי, אינם קרימוב, ויועץ הנשיא, שחמאר מובסומוב, הגיעה הבוקר (ב', 27.2) לביקור בן שלושה ימים בישראל, במסגרתו נפגשה המשלחת עם שר החקלאות ופיתוח הכפר, ח"כ אבי דיכטר. מדובר בפגישה ראשונה בין השניים, שמטרתה היא לחזק את שיתופי הפעולה בין שתי המדינות, ולממש את הפוטנציאל הקיים בייצוא הטכנולוגיות החקלאיות החדשניות מישראל באזרבייג'ן. רק לאחרונה חלה התחממות נוספת ביחסים כאשר אזרבייג'ן הודיעה על פתיחת שגרירות בישראל.

שיתוף הפעולה בין המדינה המוסלמית לישראל מתרחש עקב אתגרים רבים, המסכנים את עתיד החקלאות האזרית. למרות שכ-37% מאוכלוסיית אזרבייג'ן עוסקת בחקלאות, תרומתה לתמ"ג המדינה עומדת על פחות מ-6%. נתון זה מצביע על דעיכת החקלאות האזרית בשנים האחרונות, בעקבות אתגרים רבים, בין היתר: ירידה בכמות הידיים העובדות, עלייה באחוזי העירוניות במדינה, המלחה וסחף של קרקעות, וכן היצמדות לשיטות חקלאות מסורתיות. כעת, המדינה פועלת כדי לקדם את החקלאות המקומית ולהטמיע בה כלים טכנולוגיים מתקדמים.  

במסגרת הביקור, חברי המשלחת ייחשפו למספר חברות אגרו-טק ישראליות, בתחומי ניהול התעשייה החקלאית, חקלאות מים וחקלאות אורגנית, ויסיירו בשטחן על מנת לבחון אותן. בתוך כך, הביקור ייצור הזדמנויות מסחריות נרחבות לחברות אגרו-טק ישראליות בזירה הבינלאומית.

חברות האגרו-טק הישראליות מייצאות כיום טכנולוגיות חקלאיות שונות, לרבות, השקיה מדויקת, הדברה, דשנים, חממות וחקלאות הידרופונית. מפגשים מסוג זה, לפי הערכת המשרד, עתידים לרקום הסכמי מסחר ארוכי טווח ולעודד שיתופי פעולה עם מדינות נוספות.

רישום לחוזר השבועי של האיחוד החקלאי

שם* דואר אלקטרוני * טלפון נייד
חובה למלא רק את השדות המסומנים ב *

האיחוד החקלאי

דרך מנחם בגין 74 , תל אביב
תל אביב, 67215
טל: 03-5620621, פקס: 03-5622353
ליצירת קשר בדוא״ל

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.