יזמות וחדשנות במושבי העמק - לא רק בהייטק

לימור רגב לימור רגב צילום: ענת קזולה

סצינת היזמות החברתית בעמק יזרעאל מקבלת חיזוק בתקופת הקורונה.

סדרת הרצאות לאקו-סיסטם היזמי בעמקים, פרי שיתוף פעולה של רשת החדשנות OpenValley – רמת ישי ושל היזמית החברתית לימור רגב.

בבחירות המקומיות 2018, התמודדה היזמית החברתית לימור רגב, ששימשה כיו"ר ועד מקומי מושב נהלל, על ראשות המועצה האזורית עמק יזרעאל. רגב (55), בעלת תואר ראשון מאוניברסיטת ת"א, תואר שני במנהל ומדיניות ציבורית מאוניברסיטת חיפה, ובוגרת לימודי ניהול עסקי בכיר מאוניברסיטת ת"א, נשואה ליהונתן, דור שלישי בעמק יזרעאל, נולדה וגדלה בקיבוץ מגן שבנגב המערבי להורים חקלאיים ממייסדי הקיבוץ. את העשייה הציבורית שלה התחילה כמדריכה בשומר הצעיר ובשנת שרות בירושלים, עת שירתה בנח"ל במסלול בנות משקים לפיקוד. לאורך השנים ניהלה פרויקטים רבים בגבעת חביבה, ב'שותפות 2000', בעמותת 'צו מניעה' ובעמותת 'סלע'. בשנת 2014 קם הועד המקומי בנהלל והיא נבחרה לכהן בו, ולאחר כשנה נבחרה על ידי הוועד לעמוד בראשו. כיום, משמשת רגב כיזמית חברתית ויועצת אסטרטגית. מובילה קהילות וארגונים, מרצה ומלווה עסקים בתחומי היזמות והפילנטרופיה. חברת ועד מנהל של אגודת ידידי בי"ח העמק, עמותת קמ"ה בקיבוץ הרדוף, בית אבות מישלב בעפולה ועמותת יו-טרן לשילוב אסירים משוחררים. את העשייה שלה בתחום היזמות החברתית היא לא זונחת גם כיום לרגע, ובימים אלו ממש, בעיצומו של משבר הקורונה, היא יוצאת בסדרת הרצאות בנושא גיוס המונים ויזמות בעלת ערך מוסף חברתי-קהילתי, בשיתוף רשת החדשנות  OpenValley.

רשת מתחמי היזמות OpenValley הוקמה על ידי יוסי אקרמן, נשיא ומנכ"ל אלביט לשעבר, ואופיר דובובי, ממייסדי חברת ההייטק "קמינריו", במטרה לשרת את קהילת הסטארט אפים הצפונית, להוות מנוע ומגנט לחדשנות, ולמנוע בריחת מוחות למרכז העסקים התל אביבי. כמנכ"לית הרשת משמשת שירי גרין-אלגביש. כיום מונה הרשת שלושה מתחמי יזמות והשראה לחברות, פארק ההייטק ביוקנעם, ברמת ישי ובפארק העסקים קיסריה. היזמים המצטרפים לאופן-וואלי חוברים לקהילה עסקית ענפה המנגישה אותם לשותפים פוטנציאלים, משקיעים, חברות וקרנות הון סיכון ולרשת של קשרים, ידע והשראה. ביוקנעם מפעילה הרשת גם את "האקדמיה לחדשנות ויזמות" ומקיימת מערכי הכשרה לארגונים, חברות ויזמים לקידום תהליכי יצירתיות פנים-ארגונית. מתחמי היזמות של הרשת, יחד עם אקדמיית OpenValley בונים דיאלוג בין הסטארט-אפים לתעשייה, לשווקים הרלוונטיים ולמוסדות האקדמאים. שיח זה מייצר קהילה חזקה החולקת משאבים וחשיפה למקורות ידע, מימון והשקעה. החיבור לגורמים אלה תוך מתן ליווי מקצועי, מבטיחים מיצוי מקסימלי של הפוטנציאל הטמון בכל רעיון עסקי וטכנולוגי.

סדרת הרצאות על יזמות חברתית "יוזמימשמעות"

בימים אלו, בצל משבר הקורונה, יוצאת קהילת OpenValley רמת ישי בשיתוף עם לימור רגב בסדרת מפגשי תוכן "יוזמימשמעות": ארבעה מפגשים עם ערך מוסף על יזמות חברתית, חדשנות ומימון המונים. המפגש הראשון שיתקיים ביום רביעי ה-30/12 בשעה 20:00, יעסוק במימון המונים ככלי לגיבוש קהילה וגיוס משאבים. המפגש, מורה נבוכים ליזמים עם להט לעשייה חברתית, יבדוק כיצד מייצרים מנגנוני התנעה בעולם היזמות? וייקחו בו חלק יואל זילברמן מנכ"ל השומר החדשמרים ארי מנהלת גיוס משאבים בעמותת "נירים" ויאיר המר יו"ר קהילת ניגון הלב. את המפגשים שיתקיימו אחת לחודש ברבעון הקרוב, תוביל רגב, אשר תארח במסגרת סדרת ההרצאות את מיטב המרצים בתחום היזמות החברתית, העסקית והקשר ביניהם. בכל מפגש יחלקו שלושה מרצים עם קהילת היזמים את ניסיונם ויעניקו השראה וכלים מעשיים. המפגשים יעסקו בנושאים הנוגעים לליבת העשייה של היזמות החברתית, כמו מאבקים ציבוריים – מה נדרש להצלחה, מתשוקה בוערת להקמת עמותה והאם יתכנו עסקים חברתיים למטרת רווח? "אופן-ואלי מלווה במנטורינג עסקי קהילה רחבה של יזמים, ממנעד רחב של תחומי עשייה", מציינת שירי גרין-אלגביש מנכ"לית הרשת. "בצד יזמי ההיי-טק, שמביאים עימם חזון טכנולוגי וחדשנות בתחומים כמו בריאות דיגיטלית, אגטק ופינטק, הרשת גאה מאוד באקו-סיסטם המגוון שלה, ובטיפוח פעילות של מיזמים חברתיים, כאלו שמביאים עימם חזון מסוג אחר ותרומה חשובה לקהילה, שמודגשת בעת הקורונה ביתר שאת", היא מחדדת. 

"ראשוני המתיישבים בעמק יזרעאל לפני מאה שנה היו יזמים חברתיים. הם אלה שעיצבו את ה- DNA של מדינת ישראל כאומת הסטארט-אפ", אומרת לימור רגב. "היזמות בעמק ניכרת בכל פינה: בחקלאות, בתעשייה, בהיי טק ובחברה. סדרת מפגשים בנושא יזמות חברתית מתבקשת כדי לתת במה ליזמות המקומית, ללמידה הדדית, לצורך של כולנו להמשיך לחלום, להיפגש ולקבל את הכלים לשינוי מציאות".

***המפגשים ללא עלות, בהרשמה מראש ובכפוף להנחיות משרד הבריאות. מספר המקומות מוגבל- מהרו לשריין. לפרטים והרשמה OpenValley בפייסבוק. 

 ישי גימפס צילומי תדמיתרמת ישי - גימפס צילומי תדמית

האיחוד החקלאי

דרך מנחם בגין 74 , תל אביב
תל אביב, 67215
טל: 03-5620621, פקס: 03-5622353
ליצירת קשר בדוא״ל

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

זוהר טבנקין 0587824237