אשראי לטווח ארוך

מצ"ב הודעה לציבור החקלאים בדבר עדכון מסלולי האשראי לחקלאות. יש לשים לב כי נוסף מסלול אשראי חדש לחקלאים בלבד, המאפשר ההלוואות בסכום של עד 750 אלף ₪, לתקופה של עד 10 שנים וגרייס של עד 6 חודשים. ערבות המדינה היא בגובה 85% מסכום ההלוואה.

משרד החקלאות העמיד ערבויות בסך 10 מיליון ₪ בתמורה ליחס מינוף של 1:11 . על כן, האשראי הפוטנציאלי שיוזרם לסקטור החקלאי עומד על כ- 110 מיליון ₪.

אודה לכם באם תשלחו את תעבירו את המידע המצורף לחקלאים הרלוונטיים במחוז. שימו לב כי על פי דרישות אגף התקציבים במשרד האוצר, מסלולי האשראי מיועדים אך ורק לגידולים צמחיים.

לשאלות והבהרות נא להיות בקשר עם מר מועמר חאג' יחיא, מנהל תחום ביטוח חקלאי במנהלת ההשקעות This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.>

מקווה שמהלך זה יסייע לחקלאי ישראל בפתרון בעיות המימון ויתרום לקידום החקלאות.

פריטים קשורים

 • תמיכה כספית לפעולות שימור קרקע בשטחים חקלאיים

  האגף לשימור קרקע וניקוז מציע תמיכה כספית לפעולות שימור קרקע בשטחים חקלאיים ויישום ממשק משמר קרקע ומים בשטחי עיבוד חקלאי ע"פ הקולות הקוראים הבאים: עיבוד משמר, פעולות ואמצעים, תחזוקת מערכות שימור קרקע, תכנון כולל וסקרים.

 • ⁨נוהל תמיכה בהשקעות הון במשקי פרחים ובענפי קישוט

  צורף נוהל תמיכה בפרחים וענפי קישוט מעודכן לשנת 2019.

 • קולות קוראים לקבלת תקציבים

  יש לשים לב שלכל נוהל יש מועד סופי להגשה! אנא פעלו לפי המועדים

 • נוהל תמיכה במשקי פרחים ובענפי קישוט

  בשל כניסתן של מדינות מזרח אפריקה לענף גידולי המסה בפרחים אבד למדינת ישראל היתרון היחסי בשיווק תוצרת חלקאית זו. במהלך העשור האחרון, אם לא למעלה מזה, מצוי ענף הפרחים במשבר מתמשך המביא לירידה ניכרת במספר החקלאים העוסקים בגידול, ולהאטה ניכר בהשקעות המבוצעות בענף זה ע"י המגדלים הקיימים.

  לאלו מתווספת העובדה כי מרבית משקי הפרחים הגדולים בישראל ממוקמים במרכזה של הארץ, וגם בשל כך לא אחת נמנעה מהם היכולת לקבלת מענקים כספיים מכוח חוק עידוד הון בחקלאות החל באזורי פיתוח מוגדרים מכוח צו (שאינם כוללים את שטחי מרכז הארץ).

  כמו כן, ענף הפרחים באירופה נקלע בתקופה האחרונה למשבר הקשה ביותר בתולדותיו בעקבות צניחה של מחירי הפרחים בשיעור של 50%. מכירות חג המולד שהסתיימו בתחילת השבוע היו כישלון מבחינת המחירים ובחלק מהמקרים לא נרשם כלל ביקוש לפרחים בבורסות באירופה והמגדלים נאלצו לשאת בהוצאות ההובלה בנוסף לההשקעה העצומה בשיווק. המשבר פגע בצורה קשה במגדלים הישראלים אשר מייצאים כ-85% מתוצרתם.

  על רקע זה התגבשה במשרד החקלאות ההכרה כי ענף זה ראוי לתמיכה מנהלית בגין השקעה בתשתיות כך שיקל על המגדלים לשקם את עסקיהם ולהתחרות הן בשוק המקומי והן בייצוא.

האיחוד החקלאי

דרך מנחם בגין 74 , תל אביב
תל אביב, 67215
טל: 03-5620621, פקס: 03-5622353
ליצירת קשר בדוא״ל

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

זוהר טבנקין 0587824237