האיחוד החקלאי

האיחוד החקלאי

האיחוד החקלאי היא תנועת התיישבות א-פוליטית המאגדת יישובים חקלאיים. של המעמד הבינוני

התנועה הייתה אחת התנועות המיישבות בארץ ישראל ובמסגרתה הוקמו יישובים רבים מאז שנות ה-20 של המאה ה-20.

כיום, פועלת התנועה לקידומם והמשך פיתוחם של יישובים רבים

להמשך

כתובת האתר: https://ihaklai.org.il

משרד החקלאות הטיל הסגר על כל הלולים בטווח של עד 10 ק"מ.

נפתחה המערכת להגשת תביעות מקוונות לפיצוי בגין נזק עקיף בעקבות מלחמת "חרבות ברזל". כמו כן, רשות המסים פרסמה הוראת ביצוע המסבירה את אופן הגשת הבקשה.

בחוזר זה נפרט וניתן דגשים למסלול הירוק - שכר.

מסלול השכר פתוח עבור עסקים, המעסיקים עובדים המתגוררים במרחק בין 0-40 ק"מ מגבול רצועת עזה וכן עובדים המתגוררים במרחק 0-9 ק"מ מגבול לבנון, לפי רשימת יישובים מפורטת.

המשרד יסייע למגדלים אשר החליטו לנעוץ שום • בתוך כשנה וחצי, שטחי הגידול המקומי קטנו בלמעלה מ-50% וכמות המגדלים הצטמצמה מ-60 ל-20

נפתחה המערכת להגשת תביעות מקוונות לפיצוי בגין נזק עקיף בעקבות מלחמת "חרבות ברזל". כמו כן, רשות המסים פרסמה הוראת ביצוע המסבירה את אופן הגשת הבקשה. 

בחוזר זה נפרט וניתן דגשים למסלול המחזורים.

מסלול המחזורים פתוח עבור עוסקים הממוקמים במרחק בין 0 ל-40 ק"מ מגבול רצועת עזה וכן עסקים הממוקמים במרחק בין 0 עד 9 ק"מ מגבול לבנון, והוגדרו כזכאים להגשת בקשה במסלול זה.

מדיניות חקלאית יעילה חיונית כדי לעמוד בביקוש הגובר למזון בטוח ומזין באופן בר קיימא. בעוד הביקוש הגובר למזון, מזון, דלק וסיבים מציג הזדמנויות משמעותיות לחקלאות, מדיניות הממשלה חייבת לתת מענה לאתגרים כגון הגדלת צמיחת הפריון, שיפור הקיימות הסביבתית, לרבות הפחתת פליטת גזי חממה, ושיפור ההסתגלות והחוסן לנוכח שינויי האקלים. זעזועים בלתי צפויים אחרים.

תמיכת הממשלה בחקלאות עלתה בשנים האחרונות בתגובה למשברים עולמיים, ורק כמות קטנה הופנתה למטרות ארוכות טווח, כמו שינויי אקלים ואתגרי מערכות מזון אחרות. דו"ח ניטור והערכת המדיניות החקלאית של ה-OECD עוקב אחר מאמצים אלה ומספק לממשלות פתרונות מדיניות.

נפתחה המערכת להגשת תביעות מקוונות לפיצוי בגין נזק עקיף בעקבות מלחמת "חרבות ברזל". כמו כן, רשות המסים פרסמה הוראת ביצוע המסבירה את אופן הגשת הבקשה.

בחוזר זה נפרט וניתן דגשים למסלול הירוק - חקלאות.

ביום 20 לנובמבר 2023, נפתחה מערכת הגשת בקשות לפיצוי בגין נזק עקיף, אשר נגרם לעסקים בעקבות מלחמת חרבות ברזל. המערכת מאפשרת הגשת בקשות שונות ומגוונות במסלולים שונים. הזכאות להגשה במסלולים מבוססת על המיקום הגאוגרפי של הפעילות / התאגיד / הסניף, לפי סוג העסק ולפי סוג הנזק, אשר נגרם.

בחוזר זה ניתן דגשים, אשר עוסקים עם סניפים / פעילויות באזורי זכאות שונים צריכים לקחת לתשומת לבם לפני הגשת בקשה לפיצוי, וזאת על מנת לוודא, כי הגשה מסוימת לא תנטרל את יכולתם למצות את מקסימום פוטנציאל הפיצוי המגיע.

רחובות, ישראל – 28 בנובמבר, 2023 – לביא ביו בע"מ, חברת בת של אבוג'ן בע"מ (נאסד"ק: EVGN, בורסת ת"א: אבגן), חברה מובילה בתחום האג־ביולוג'יקלס המתמקדת בשיפור איכות מזון, קיימות ותנובה חקלאית באמצעות חידושים מבוססי מיקרוביום, שמחה להודיע על הרחבת השימוש במוצר ™Yalos (לשעבר ™Thrivus), מבוסס המיקרוביום לחיטה אביבית, גם לחיטת דורום ולשעורה, ובכך מגדילה באופן משמעותי את היקף השוק הפוטנציאלי של המוצר. הרחבה זו באה בעקבות ניסויי שדה מוצלחים מאוד שנערכו בארה"ב בשנת 2023 בחיטת דורום ובשעורה, עם הגדלת יבול ממוצעת של כ- 7%. ™Yalos הנו מוצר טיפול זרעים המעלה תפוקה על ידי השבחת חומרי הזנה בקרקע, הפחתת השפעת גורמים סביבתיים מעכבים והגדלת יבול. מטרתו הסופית היא להגדיל את היבול בכל הדגנים הקטנים, החל מחיטה אביבית, חיטת דורום ושעורה.

"unqualified", "החלטנו להתקדם עם מועמדים אחרים, ואם תהיה משרה שמתאימה לכישוריך בעתיד", "ניצור קשר" -  אלו רק חלק מהתשובות שמחפשי עבודה מקבלים בימים אלו במייל, בהמשך למשרות שפנו לגביהן.

זו אינה קלישאה, בזמן מלחמה קשה יותר לחפש עבודה! ומדוע?

בזמן מלחמה, נגרמים נזקים כלכליים למשק: עלויות ישירות של המלחמה ונזקים כלכליים לבעלי עסקים, ארגונים וחברות שאינם פועלים במתכונתם הרגילה, אם הם פועלים בכלל.

בעוד מילואימניקים רבים מגויסים, בכדי לתרום למאמץ המלחמתי, החברות או העסקים הקטנים שבהם הם עובדים, נשארים עם משבצת ריקה בתפקיד שלהם, דבר שמוביל לעומס על שאר חברי הצוות מצד אחד, ומצד שני יש לא מעט חברות וארגונים שמפרסמים פחות, או מעלים פרסומים שמביעים סולידריות ברוח המצב, שאינם בהכרח פרסומים ישירים לגיוס לקוחות חדשים.

האיחוד החקלאי

דרך מנחם בגין 74 , תל אביב
תל אביב, 67215
טל: 03-5620621, פקס: 03-5622353
ליצירת קשר בדוא״ל

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.