האיחוד החקלאי

האיחוד החקלאי

האיחוד החקלאי היא תנועת התיישבות א-פוליטית המאגדת יישובים חקלאיים. של המעמד הבינוני

התנועה הייתה אחת התנועות המיישבות בארץ ישראל ובמסגרתה הוקמו יישובים רבים מאז שנות ה-20 של המאה ה-20.

כיום, פועלת התנועה לקידומם והמשך פיתוחם של יישובים רבים

להמשך

כתובת האתר: https://ihaklai.org.il

הזמנה לקבלת הערות מהציבור בנוגע להסדרים חקיקתיים או נהלים שנקבעו לפי הוראות הדין הנוגעים לאגודות שיתופיות זאת לנוכח המצב הביטחוני המיוחד.

 

 

ברצוני להסב את תשומת ליבכם כי בהתאם להקלות שניתנו על ידנו לחקלאים, באפשרותכם לפנות לאגף החקלאות בבקשה להארכת רישיון עבודה של עובדי חקלאות השוהים בישראל וסיימו תקופת שהייתם החוקית וכן להארכת רישיון של עובדים אשר אמורים לסיים 63 חודשים בישראל עד ליום 30.4.2024, לתקופה של שנה נוספת.

הוספת זרעי ירקות לרשימת הגידולים הזכאים לתמיכה והרחבת מטרות הנוהל לשם הבטחת רציפות תפקודית ביישובי ספר

היום כבר ברור שחייבת להיות תמיכה בחקלאות ובחקלאי ישראל- למען ההתיישבות וההיאחזות בגבולות המדינה ולכן עם בוא חג החנוכה, קוראת מועצת הדבש לציבור הישראלי, לתמוך בתוצרת הארץ ולרכוש דבש איכותי ישירות מדבוראי ישראל, במכוורות או באמצעות משלוחים

כמו כן אומרים במועצת הדבש, החג מהווה הזדמנות להפגה מהמצב, בביקור במכוורות התיירותיות, בהן ניתן לסייר, לטעום דבש, וללמוד מפי הדבוראים, על עולמן הקסום של הדבורים ועל חשיבותה של הדבורה הקטנה שאחראית להאבקת (הפרייה) 80% מהיקף הגידולים החקלאיים בעולם.

אופי רייך מנכ"ל מועצת הדבש אומר: "בצל המלחמה אני קורא לציבור דווקא עכשיו, לרכוש תוצרת חקלאית ישראלית בחג החנוכה, לבקר במכוורות, להיפגש עם דבוראים, ולרכוש דבש טהור, טעים ובריא, או באמצעות משלוח, ובכך לעודד את החקלאות בארץ".

לביא ביו מודיעה על הסכם הפצה עם WinField United Canada למוצר  YalosTM לשיפור יבול בדגנים

ההסכם תומך בתוכנית גידול המכירות של לביא ביו לשנת 2024 עבור חיטה אביבית, חיטת דורום ושעורה, בקנדה 

במסגרת הפרויקט מגיעים מדי יום כ-500 חיילים לסייע לחקלאים

לצערנו הרב, החל מה-7 באוקטובר 2023, ישראל נמצאת במלחמה. עם זאת, כמדי שנה, בתום שנת המס 2023, יש לערוך מפקד למלאי הטובין שברשותכם (לרבות טובין השייכים לאחרים ונמצאים אצלכם), וכן יש לבצע ספירת קופות ליום 31 בדצמבר 2023. 

לצערנו הרב, החל מה-7 באוקטובר 2023, ישראל נמצאת במלחמה, כאשר רבים מלקוחותינו נפגעו. אנו עומדים לצד לקוחותינו ומשתדלים לסייע בעדם למצות את זכויותיהם השונות ולהמשיך במפעל ההתיישבות הציוני.

ברית פיקוח הפיקה, כמדי שנה, את חוברת ההערכות לקראת תום שנת המס 2023. בחוברת, נכללים תמצית עדכוני החקיקה בתחומי המס השונים וכן עקרונות מיסוי ותכנוני מס אפשריים - בעיקר ככל שאלו נוגעים למגזר ההתיישבותי.

מטרת נוהל זה לקבוע כללי עריכת עסקות תעסוקה במשבצות יישובים חקלאיים, הן בהקצאת הקרקע לתקופה ארוכה בהסכם חכירה והן בהרשאה לשימוש לזמן קצר לרבות לשימוש.

תאריך עדכון : 20.11.2023.

משרד החקלאות פועל לרציפות תפקודית של המשק והכנסת תוצרת חקלאית טרייה למדינת ישראל בתקופת המלחמה לטובת ביטחון המזון של אזרחי ישראל.

האיחוד החקלאי

דרך מנחם בגין 74 , תל אביב
תל אביב, 67215
טל: 03-5620621, פקס: 03-5622353
ליצירת קשר בדוא״ל

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.