שמעון ביטון מאביבים נבחר לתואר 'איש השנה בחקלאות 2021'

09 דצמ 2021
שמעון ביטון איש השנה עם חיים אלוש מנכל הוועידה שמעון ביטון איש השנה עם חיים אלוש מנכל הוועידה

שמעון ביטון (58), נשוי+3 וסב ל2 נכדות ממשב אביבים, דור שני בחקלאות ובעל משק חי לגידול ביצים ומטעי פירות מאביבים שעל גבול לבנון נבחר לתואר איש השנה בחקלאות לשנת 2021 של וועידת החקלאות של ישראל, "מרגש מאוד להמשיך את החזון של אבי ולסייע למדינה ביישוב הגבולות וביטחון המזון"

צוות בחינה מיוחד של וועידת ישראל לחקלאות בחר בשמעון ביטון, חקלאי בן 58 ממושב אביבים שעל גבול לבנון כאיש השנה בחקלאות לשנת 2021. במהלך החודשים האחרונים וועדת הפרס בחנה מספר רב של מועמדים אך הגיע לתובנה כי ביטון הראוי ביותר על היותו דמות מובילה בחקלאות, חקלאי בפועל, נחשב לקונצנזוס בקרב הגופים החקלאיים ומי שניצב בחזית מאבקי החקלאים בשנים האחרונות, "שמעון הוא מנהיג אמיתי, מנהיג מהשטח אוהב ישראל ואוהב חקלאות" אמרו בוועדת הבחינה

אביו של שמעון, מכלוף ז"ל עלה ממרוקו למושב אביבים בשנות ה50 ושם הקים משק חי של מטילות ביצים, שמעון גדל לתוך העולם החקלאי ומגיל 8 לקח חלק פעיל בעבודת המשק, "תמיד ראיתי את עצמי בחקלאות". במאי 1970 הפיגוע הקשה באוטובוס הילדים מאביבים לבית הספר במושב דובב שמעון היה אז רק ב 6 וחצי וכתלמיד נפצע קשה מאוד, אביו מכלוף שימש באותו הבוקר כהורה מלווה בהסעה נרצח בפיגוע הקשה. אימו אתי, הפכה בגיל 24 לאלמנה עם שלושה ילדים קטנים החליטה להישאר במושב ולהמשיך את העבודה החקלאית בעצמה "יד אחת מאכילה ילד והיד השנייה מלקטת ביצים" מספר שמעון. בגיל 13 בעודו תלמיד החל לעבוד במשק בשעות הערב המאוחרות על גבול הלבנון, "לא היה לנו זמן לפחד מהפחד, צריך לעזור למשפחה וזה מה שעשיתי" מספר. בשל פציעתו החמורה מהפיגוע, צה"ל לא רצה לגייס את שמעון, אך כפי שעושה בכל חייו, בנחישות החליט שלא לוותר ודרש מאימו לחתום על טופס התנדבות לצה"ל ושמעון שירת על גבול הלבנון הבוער באותם ימים. שמעון ומאיר אחיו מטפחים כיום לול עם כ4000 מטילות ומעבדים מעל ל-150 דונם של מטעי נשירים, "מאיר הוא הדומיננטי יותר בפעילות החקלאית בשטח, אני אחראי על כל מערך השיווק, ניהול ומסחר לצד תפקידי כיו"ר ועד המושב, ונציג המגדלים בשלוחת המטילות כבר 12 שנים" מציין.

ביטון פעיל מאוד במו"מ עם משרד החקלאות: "העשור האחרון היה עתיר במאבקים לאור הקשים מול הייבוא החיצוני, שינוי האקלים ועלויות המים הגבוהות בחקלאות, החקלאים הפכו לאויבי השלטון והעם בחסות התקשורת שמיתגה את החקלאים כמרוויחים הגדולים כשבפועל אלו רשתות השיווק ופערי התיווך. כואב לי שזה היחס לו זוכים חקלאי ישראל המעבדים את האדמה בגבולות הארץ ודואגים לתוצר איכותי, בריא וטרי תחת תנאים ביטחוניים קשים ואמונים על ביטחון המזון של מדינת ישראל".

ביטון כאמור נבחר על ידי ועידת ישראל לחקלאות לאיש השנה בחקלאות: "בכל פעם שאני שומע את הטייטל "איש השנה בחקלאות" זה מרגש אותי מחדש. השנה האחרונה הייתה עתירת קשיים הן בשל משבר הקורונה, האירועים הביטחוניים והעלאת יוקר המחייה, אך החקלאות לא עצרה לרגע ואם זה תלוי בנו, לא יעצרו אותנו לעולם. מבחינתי הפרס הגדול זה להגיע בסוף כל יום להיות עם אמא במשק ולעשות חקלאות אמיתית- זה התרומה הגדולה לנשמה. אני יכול לבחור בחיים שקטים יותר אך החקלאות הייתה ותישאר כל חיי" על הבמה התייחס לפעילות משרד החקלאות ואמר: "אנחנו לא נפסיד במערכה הזו, זה לא יקרה במשמרת שלנו אף אחד לא נתן לנו פריבילגיה לוותר, אם צריך להחליף שרים ומנכ"לית יש בכוחנו לנצח, רק באחדות והיום היא קיימת- יש כאן בוועידת ישראל את החקלאים הערבים, הקיבוצים המושבים התאחדות חקלאי ישראל- מעולם לא היה איחוד כוחות כזה ובאיחוד הזה אנחנו ננצח, כן לרפורמה אבל לא לרפורמה שתחליף אותנו בטורקים באוקראינים!"

חיים אלוש מנכ"ל וועידת ישראל לחקלאות ציין: "שמעון ביטון הוא מנהיג מהשטח ללא קרדיטים, הוא צמח מהחקלאות, פועל מתוך אידיאולוגיה, שליחות, מסירות, אהבת ישראל ואהבת החקלאות הישראלית. כמי שגדל על גבול לבנון הוא הפנים של החקלאות הישראלית המיישבת את גבולות המדינה, דואגת לביטחון המזון של ישראל ולתוצרת חקלאית איכותית. שמעון הוא הפנים היפות של החקלאות הישראלית ואנו גאים על הבחירה בו"

רישום לחוזר השבועי של האיחוד החקלאי

שם* דואר אלקטרוני * טלפון נייד
חובה למלא רק את השדות המסומנים ב *

לכתבות בנושאים:

F2F OECD ֿמכון מחקר מיגל אבוקדו אגודות שיתופיות אגרוטק אגרומשוב אורגני איכות הסביבה איסור על דיג אירועים של האיחוד החקלאי אכיפה אמנות בינ״ל אנרגיות מתחדשות ארבה ארגון מגדלי ה ארגון מגדלי הבקר ארגון מגדלי הדבש ארגון מגדלי הדגים ארגון מגדלי ההדרים ארגון מגדלי הירקות ארגון מגדלי העופות ארגון מגדלי הפירות בוררות בחירות ביטוח נזקי טבע ביצים בננות בפרדס בצורת בקעת הירדן בתי אריזה גנטיקה גרנות דבש דובדבנים דיג דיור מוגן דיני עבודה דמי טיפול ארגוני האיחוד החקלאי הברחות הדברת מזיקים החברה לפיתוח הגליל החטיבה לשמירה על הקרקע החלטה 1521 החלטות מועצת מקרקעי ישראל הטרור החקלאי המרחב הכפרי המשק המשפחתי הערות לישיבת מועצת מקרקעי ישראל הפקעות הקמת יישובים חדשים הרפורמה בחקלאות הרפת והחלב השולחן העגול השומר החדש השקעות התאחדות החקלאים התיישבות ועדת גבולות ועדת צכסןץ ועידות ישראל לחקלאות ותמ״ל חבל שלום חדשנות חוות סוסים חוזה שכירות זמני חומרי הדברה חוק הוותמל חידושים טכנולוגים חינוך חמרה חקיקה חקלאות חקלאות מדייקת יבול שיא יזמות עסקית יחסי עיר כפר ייבוא וייצוא ייבוא תוצרת חקלאית יסודות יקביים ישיבת מועצת מקרעי ישראל כלבת כנרת לולים ליצ׳י מגדלי הדבורים מועצת הדבש מועצת החלב מועצת הכפרים מועצת הלול מועצת המים מועצת הצמחים מועצת מקרקעי ישראל מו״פ ערבה תיכונה מו״פ צפון מזון לבעלי חיים מחירי תוצרת חקלאית מטה הדיור מטה יהודה מיגל מים מים והשקיה מיסוי מיסוי מקרקעין מכון וולקני מכסות ביצים מכסות חלב מכסות מים מנגו מערכות סולאריות מפקד החקלאות משבר האקלים משבר הדיור משבר המים משבר העגבניות משק החלב משקי עמק הירדן משק עזר משרד האוצר משרד החקלאות משרד השיכון והבינוי נאות הכיכר נווה אטיב נזקים בחקלאות נזקי מזג האויר נחלה ניקוז סמדר אוטולנגי עובדים זרים עובדים פלסטינאים עוטף עזה עין גב עכברת על האיחוד החקלאי ענף החלב ערבה תיכונה פדיון קרקע חקלאית פודטק פערי התיווך פשיעה חקלאית צבר צמח תערובות צער בעלי חיים קורונה קורסים קיבוצים קליטה קנאביס קנביס רפואי קנט קרקע קרקעות רישום זכויות רפורמה בחקלאות רשות המים רשות התחרות רשות מקרקעי ישראל רשות ניקוז ונחלים כנרת רש״פ שום שוק סיטונאי שחיטה שחורה שטפונות שימור שימושים חורגים שינוי אקלים שינויי יעוד שינוי תקנות הגנת הצומח שמאות מקרקעין שמיטה שמן זית שפעת העופות שר החקלאות תחרות הצילום תיירות כפרית תירס תכנון ובניה תכנית דיור לאומי תמיכה בחקלאות תמיכות בחקלאות תמר תערוכות ואירועים ⁨מילובר

האיחוד החקלאי

דרך מנחם בגין 74 , תל אביב
תל אביב, 67215
טל: 03-5620621, פקס: 03-5622353
ליצירת קשר בדוא״ל

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.