נשיא המדינה הרצוג בפתח וועידת ישראל לחקלאות: "עתידנו תלוי בהבטחת עתיד החקלאות"

08 דצמ 2021
הכנס וועידת ישראל לחקלאות הכנס וועידת ישראל לחקלאות

וועידת ישראל לחקלאות ה-12 נפתחה היום(רביעי) ותימשך גם מחר (חמישי)   במעלה החמישה בסמוך לירושלים ובימים בהם החקלאות הישראלית ניצבת בנקודת זמן מאתגרת נראה כי הינה קריטית לעתיד החקלאות בישראל.

נשיא המדינה בוז'י הרצוג ברך את באי הוועידה ואמר: "החקלאות הפכה טכנולוגית וחדשה יותר.  קשיים לא מעטים מעיבים על ענף החקלאות קשיים שציריך להדאיג את כולנו ולא רק את החקלאים עלינו לפעול בשיקול דעת רחב בלי לפגוע בענף שכולנו יושבים עליו, אני ידיד אמת של החקלאות. כל מי שלומד היסטוריה יודע שללא חקלאות לא הייתה מדינת ישראל- באין חקלאות תיפרע מדינה. האתגר הגדול מכל- ביסוס דור חדש של חקלאים צעירים, עתידנו תלוי במידה רבה בהבטחת חקלאות חזקה ומבוססת"

מנכ"לית משרד החקלאות נעמה קאופמן פס ציינה בפתח הוועידה: "משרד החקלאות הוא הבית של החקלאים והחקלאות, אני נמצאת בשיח עם החקלאים ויש אמוציות, כל כך הרבה שאלו אם אגיע לכנס וברור שאני אהיה פה, גם כשיש שיחות קשות. הרפורמה בחקלאות באה  קודם כל להשקיע בחקלאות, לאחר שנים שצמצמו את ההשקעות בחקלאות הרפורמה מכפילה את התקציב, משקיעים במחקר ופיתוח אני יודעת ששינוי זה דבר קשה ומפחיד אבל אם לא נתמודד עם זה ונחשוב על חקלאות העתיד, איך עושים מזון מהים- ממים מלוחים".

החקלאים קטעו את דבריה של המנכלית פעם אחר פעם לאורך הנאום וציינו "איזה בית? משרד החקלאות לא הביית שלנו!, אם אנחנו טייסים אתם נ.מ. אי אפשר לעשות חקלאות בלי חקלאים" השר לשעבר יצחק וקנין אמר למנכ"לית: "איך השלמתם את הרפורמה בחקלאות בחודש ימים? איך שר יכול ללמוד את התחום ולהוציא רפורמה בזמן כזה? זה בלתי אפשרי!"

המנכלית השיבה: "משרד החקלאות הוא הבית והוא יישאר הבית של החקלאים אני לא מפחדת שצועקים עלי אני אמשיך לעבוד על זה ולהשקיע בזה עם חזון שמתמודד עם העולם החדש"

 מנכלית משרד החקלאות

 מנכלית משרד החקלאות

סגן שר הביטחון ושר החקלאות לשעבר ח״כ אלון שוסטר אמר: "כל שינוי חייב להיות בהסכמה- ללא הסכמה לא יהיה שינוי. אנחנו משחקים בקלפים שיש לנו החוכמה היא לא להתבכיין אלא לעשות את המיטב, שיתוף הפעולה שקיים היום בין כל הסיעות בממשלה מיצרות שיתוף פעולה אדיר פוליטי שנותן לי את הבסיס לומר לכם שכל המהלכים החשובים יעשו בהסכמה- את זה אפשר לעשות מתוך משרד החקלאות וגם מבחוץ"

מזכ"ל התאחדות חקלאי ישראל אבו וילן ציין: " רפורמות באות והולכות, עד היום היו 4 דיונים בלבד על הרפורמה, אנחנו הכנו ניירות עם טובי המומחים, בודקים מול הפקידות במשרד החקלאות- כולם חתמו מלבד מנכ"ל משרד החקלאות. אנחנו בונים מהלך אסטרטגי הגיוני ומדוע זה לא קם?! עם ההצעה הזו לא יכולה להיות רפורמה. מפה צריכה לצאת קריאה- רפורמה כן אבל עם פרטים הזויים לא. נפקיד את כל גבול הצפון ואת כל עוטף עזה כי זה לא נכנס במספרים שלהם? זה רציני? זה סיסמאות וככה לא בונים חומה!".

במסגרת הוועידה משתתפים: השר לביטחון פנים עומר בר לב, שרת המדע- אורית פרקש הכהן, סגן שר הביטחון אלון שוסטר, ח"כ מנסור עבאס,  יו"ר וועדת הכלכלה ח"כ מיכאל ביטון,  ח"כ ניר אורבך, ח"כ אופיר סופר, ח"כ רם בן ברק, ח"כ ענבר בזק, ח"כ מופיד מרעי, ח"כ רם שפע, ח"כ לשעבר איתן ברושי, ח"כ לשעבר חיים ילין,נעמה קאופמן-פס -מנכ"לית משרד החקלאות ופיתוח הכפר, יו"ר המועצות האזוריות שי חג'ג, מנכ"לית המשרד להגנת הסביבה גלית כהן פס יו"ר קק"ל אברהם דובדבני, מזכ"ל התאחדות חקלאי ישראל אבשלום וילן, מנכ"ל קנט שמוליק תורג'מן, מנכ"ל מועצת הלול שמואל לוויט, מנכ"ל מועצת החלב- איציק שניידר, מנכ"ל מועצת הגפן צחי דותן, מנכ"ל ארגון מגדלי דגים אלי שריר ועוד.

חיים אלוש מנכ"ל משוב וועידת ישראל לחקלאות ציין: "וועידת ישראל לחקלאות הפכה למפגש השנתי המרכזי של החקלאים ומקבלי ההחלטות, המקום ממנו יוצאת האסטרטגיה החקלאית השנתית באמצעות דיונים משמעותיים ושיח מכבד.  חשוב שתהיה רפורמה בחקלאות כי אנחנו רוצים לראות צעירים ואת התפתחות החקלאות אך חשוב לשמור על ביטחון המזון של מדינת ישראל. החקלאים דאגו למזון יום יום כשכולנו היינו סגורים בבתים בקורונה, הם הצילו אותנו".

רישום לחוזר השבועי של האיחוד החקלאי

שם* דואר אלקטרוני * טלפון נייד
חובה למלא רק את השדות המסומנים ב *

לכתבות בנושאים:

F2F OECD ֿמכון מחקר מיגל אבוקדו אגודות שיתופיות אגרוטק אגרומשוב אורגני איכות הסביבה איסור על דיג אירועים של האיחוד החקלאי אכיפה אנרגיות מתחדשות ארבה ארגון מגדלי ה ארגון מגדלי הבקר ארגון מגדלי הדבש ארגון מגדלי הדגים ארגון מגדלי ההדרים ארגון מגדלי הירקות ארגון מגדלי העופות ארגון מגדלי הפירות בוררות בחירות ביטוח נזקי טבע ביצים בפרדס בצורת בקעת הירדן בתי אריזה גרנות דבש דובדבנים דיג דיור מוגן דיני עבודה דמי טיפול ארגוני האיחוד החקלאי הברחות הדברת מזיקים החברה לפיתוח הגליל החטיבה לשמירה על הקרקע החלטה 1521 החלטות מועצת מקרקעי ישראל הטרור החקלאי המרחב הכפרי הערות לישיבת מועצת מקרקעי ישראל הפקעות הקמת יישובים חדשים הרפורמה בחקלאות הרפת והחלב השולחן העגול השומר החדש השקעות התאחדות החקלאים התיישבות ועדת גבולות ועדת צכסןץ ועידות ישראל לחקלאות ותמ״ל חבל שלום חדשנות חוות סוסים חוזה שכירות זמני חומרי הדברה חוק הוותמל חידושים טכנולוגים חינוך חמרה חקיקה חקלאות יבול שיא יזמות עסקית יחסי עיר כפר ייבוא וייצוא ייבוא תוצרת חקלאית יקביים ישיבת מועצת מקרעי ישראל כלבת כנרת לולים ליצ׳י מגדלי הדבורים מועצת הדבש מועצת החלב מועצת הכפרים מועצת הלול מועצת המים מועצת הצמחים מועצת מקרקעי ישראל מו״פ ערבה תיכונה מו״פ צפון מזכ״ל התאחדות החקלאים מחירי תוצרת חקלאית מטה הדיור מטה יהודה מיגל מים מים והשקיה מיסוי מיסוי מקרקעין מכון וולקני מכסות ביצים מכסות חלב מכסות מים מנגו מערכות סולאריות מפקד החקלאות משבר האקלים משבר הדיור משבר המים משבר העגבניות משק החלב משקי עמק הירדן משק עזר משרד האוצר משרד החקלאות משרד השיכון והבינוי נאות הכיכר נווה אטיב נזקים בחקלאות נזקי מזג האויר ניקוז סמדר אוטולנגי עובדים זרים עובדים פלסטינאים עוטף עזה עין גב עכברת על האיחוד החקלאי ענף החלב ערבה תיכונה פדיון קרקע חקלאית פודטק פערי התיווך צבר צמח תערובות צער בעלי חיים קורונה קורסים קיבוצים קליטה קנאביס קנביס רפואי קנט קרקע רישום זכויות רפורמה בחקלאות רשות המים רשות התחרות רשות מקרקעי ישראל רש״פ שום שוק סיטונאי שחיטה שחורה שימור שימושים חורגים שינוי אקלים שינויי יעוד שינוי תקנות הגנת הצומח שמאות מקרקעין שמיטה שמן זית שפעת העופות שר החקלאות תחרות הצילום תיירות כפרית תירס תכנון ובניה תכנית דיור לאומי תמיכה בחקלאות תמיכות בחקלאות תמר תערוכות ואירועים

האיחוד החקלאי

דרך מנחם בגין 74 , תל אביב
תל אביב, 67215
טל: 03-5620621, פקס: 03-5622353
ליצירת קשר בדוא״ל

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.