לאחר שאיבדה אבא, סבא ודוד בחודש שני התגייסה להציל את הרפת המשפחתית : "משלבת עם הקרירה, זו הצוואה של אבא"

17 נוב 2021
שני יחד עם אביה זל שני יחד עם אביה זל

בשיא תקופת הקורונה לפני כשנה נדבקו חמישה מבני משפחת שמקה בקורונה, שלושה מהם שילמו בחייהם: אליהו (77) הסבא של שני, אברהם (52) אביה של שני ורחמים (58)דוד של שני וכל זאת בפחות מחודש, הארוע המטלטל הזה הוביל את שני שמקה בת ה-25 לשנות את כל חייה ולהתגייס להציל את הרפת המשפחתית וזאת בשילוב עם הקרירה ברשות שדות התעופה. כעת היא נבחרת לאחת מ-40 הצעירים המבטיחים בחקלאות ותזכה לכבוד הגדול בוועידת החקלאות של ישראל ב 8-9.12.

עד לפני כשנה שני כלל לא הייתה מגיעה לרפת המשפחתית שהוקמה בשנת 1951 ע"י סבא רבה של שני שקיבל מהסוכנות 3 פרות. היום הרפת כוללת מערכת ממוחשבת, 170 פרות ו -69 עגלים לפיטום ומניבה 1.3 מיליון  ליטר חלב בשנה. 

הטרגדיה המשפחתית המחרידה שינתה את מסלול חייה של שני שלקחה על עצמה את המשך דרכו של אביה. בפרק זמן של חודש אחד בלבד איבדה שני את הסבא, אבא והדוד לנגיף הקורונה. "כשאבא חלה הוא בכלל לא חשב בכיוון של מוות, אבל הוא ביקש ממני לסייע לדוד שלי אשר ברפת, אז חשבנו שמדובר בכמה שבועות עד שכולם יתאוששו ויחזרו לעבוד ברפת שלנו במושב אחיסמך" משחזרת שני, "לאחר שאבא נפטר היה לי ברור שאני ממשיכה את דרכו ומצטרפת לאשר ברפת".

שני לא הסכימה לוותר על עבודתה ברשות שדות התעופה ומצאה דרך לשלב בין הקרירה לצוואת אביה. העבודה ברפת לא פשוטה ובנישה חקלאית זו מעט מאוד נשים פעילות אך גם זה לא הרתיע את שני: "אני מצד אחד ליידי עם ציפורניים וכו' אבל מצד שני לא חוששת להכנס לרפת לעבוד ולהתלכלך".  על הארוע הקשה שחוותה משפחתה אמרה: "לאבא בחודש אחד אבא סבא ודוד זה בלתי נתפס, קשה מאוד. מבחינתי הרפת הייתה הצוואה של אבא והיה לי ברור שאגיע לכאן. אפילו בשבעה היה צורך לקום ולחלוב, לדאוג לאוכל, להמלטות ועשינו את זה. אני מצליחה לשלב עם העבודה שלי באמצעות טכנולוגיות מתקדמות שמאפשרות לנו לדעת מרחוק 24 שעות ביממה מה קורה ולנטר"

כעת בוועידת ישראל לחקלאות שתתקיים ב 8-9.12 החליטו לבחור בשני לאחת מבין 40 הצעירים המבטיחים בחקלאות. חיים אלוש מנכ"ל הוועידה מציין: "שני נכנסה לרפת ברגע לא פשוט ומהר מאוד הכניסה טכנולוגיות חדשות, הגדילה את תנובת החלב ברפת ומבחינתנו מסמלת את הדור הבא של החקלאית המשלבים בין נמרצות, אידאולוגיה, טכנולוגיה וציונות".

רישום לחוזר השבועי של האיחוד החקלאי

שם* דואר אלקטרוני * טלפון נייד
חובה למלא רק את השדות המסומנים ב *

לכתבות בנושאים:

OECD אבוקדו אגודות שיתופיות אגרומשוב אורגני איכות הסביבה איסור על דיג אירועים של האיחוד החקלאי אכיפה אנרגיות מתחדשות ארבה ארגון מגדלי ה ארגון מגדלי הבקר ארגון מגדלי הדבש ארגון מגדלי הדגים ארגון מגדלי הירקות ארגון מגדלי העופות ארגון מגדלי הפירות בוררות בחירות ביטוח נזקי טבע ביצים בצורת בקעת הירדן בתי אריזה גרנות דבש דיור מוגן דיני עבודה דמי טיפול ארגוני האיחוד החקלאי הברחות הדברת מזיקים החברה לפיתוח הגליל החטיבה לשמירה על הקרקע החלטה 1521 החלטות מועצת מקרקעי ישראל הטרור החקלאי המרחב הכפרי הפקעות הקמת יישובים חדשים הרפורמה בחקלאות הרפת והחלב השולחן העגול השומר החדש התאחדות החקלאים התיישבות ועדת גבולות ותמ״ל חבל שלום חדשנות חוות סוסים חוזה שכירות זמני חוק הוותמל חידושים טכנולוגים חינוך חמרה חקיקה חקלאות יבול שיא יזמות עסקית יחסי עיר כפר ייבוא וייצוא ייבוא תוצרת חקלאית יקביים ישיבת מועצת מקרעי ישראל כלבת כנרת לולים מגדלי הדבורים מועצת הדבש מועצת החלב מועצת הכפרים מועצת המים מועצת הצמחים מועצת מקרקעי ישראל מו״פ ערבה תיכונה מו״פ צפון מחירי תוצרת חקלאית מטה הדיור מטה יהודה מים מים והשקיה מיסוי מיסוי מקרקעין מכון וולקני מכסות ביצים מכסות חלב מכסות מים מנגו מערכות סולאריות מפקד החקלאות משבר הדיור משבר המים משבר העגבניות משק החלב משקי עמק הירדן משק עזר משרד האוצר משרד החקלאות משרד השיכון והבינוי נאות הכיכר נווה אטיב נזקים בחקלאות נזקי מזג האויר סמדר אוטולנגי עובדים זרים עובדים פלסטינאים עוטף עזה עין גב עכברת על האיחוד החקלאי ענף החלב ערבה תיכונה פדיון קרקע חקלאית פורום המזכירים פערי התיווך צער בעלי חיים קורונה קורסים קיבוצים קליטה קנאביס קנט קרקע רישום זכויות רפורמה בחקלאות רשות המים רשות מקרקעי ישראל רש״פ שוק איכרים שוק סיטונאי שחיטה שחורה שימושים חורגים שינויי יעוד שמאות מקרקעין שמיטה שמן זית שפעת העופות שר החקלאות תיירות כפרית תירס תכנון ובניה תכנית דיור לאומי תמיכה בחקלאות תערוכות ואירועים

האיחוד החקלאי

דרך מנחם בגין 74 , תל אביב
תל אביב, 67215
טל: 03-5620621, פקס: 03-5622353
ליצירת קשר בדוא״ל

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.