לראשונה מאז הנורמליזציה: משלחת גדולה ממרוקו תגיע לקדם שת"פ עם חקלאים ישראליים!

08 יונ 2021
שתפ מרוקו ישראל יוצא לדרך שתפ מרוקו ישראל יוצא לדרך

חודשים לאחר הנורמליזציה וההסכם עם מספר מדינות ערב לרבות מרוקו, עושה רושם כי התהליך המדיני מניב בשורות משמעותיות לחקלאות הישראלית. בשבוע הבא במסגרת התערוכה החקלאית המובילה בישראל 'אגרומשוב' שתתקיים בבנייני האומה בירושלים ב 14-15.6,  יתקיים מפגש מיוחד וראשון מסוגו של משלחת נרחבת ממרוקו לקידום שיתופי פעולה ויזמות משולבת.

"לפני שלושה חודשים הקמנו עמותה לקידום היחסים והפעילות בין מרוקו לישראל עם כמאה אנשי תעשייה תרבות וחקלאות בשילוב העמותה לקידום התרבות והתעשייה מרוקו ישראל, במטרה לקדם את שיתוף הפעולה, במשך 60 שנים במרוקו מבכים את הנתק עם הישראלים ורוצים לתקן את המצב, גם המלחמה בעזה לא הרתיע אותם והם רוצים להגיע, לשתף פעולה ולהתקדם איתנו" סיפר עו"ד רפאל פרץ המוביל את השת"פ מהצד הישראלי.

המשלחת תכלול נציגות מגוונת ממרוקו לרבות היצואנים הגדולים בעולם, והגדול ביותר במרוקו לגידול אבוקדו – אדיל סימו עבדו בעל אלפי דונמים של גידולי אבוקדו המיוצא לספרד, אזורים נרחבים באירופה ודרום אמריקה. הייתרון המרכזי של עבדול הינו באקלים המאפשר גידול אבוקדו לאורך כל עונות השנה וייצוא מאסיבי לאזורים נרחבים בעולם. בסביבתו ציינו כי הוא חפץ לייצר שת"פ עם החקלאי הישראלי שיעניק לו יידע מקצועי וכלים טכנולוגיים מתקדמים. כמו כן שיתוף פעולה שיאפשר הגדלה של הפעילות במדינות שונות, יצירת  מוצרים נוספים מאבוקדו לרבות מוצרים קוסמטיים והכל בתקן מוביל, "יש לנו אדמות ללא גבול, כ"א זול, מערכות מים ויכולת לעמוד בתקנים המחמירים ביותר, יחד עם היידע והטכנולוגיה הישראלית ניתן יהיה להפוך את האבוקדו הישראלי-מרוקאי למוצר החזק בעולם" סיפר עבדו.

תערוכת אגרומשוב תתקיים זו השנה ה30 לאחר הפסקה של שנה אחת לאור התפרצות הקורונה. התערוכה שנחשבת לגדולה והמובילה בישראל בתחום החקלאי תתקיים בין ה 14-15.6 בבנייני האומה בירושלים עם מאות מציגים, חקלאים ואנשי עסקים.

האיחוד החקלאי

דרך מנחם בגין 74 , תל אביב
תל אביב, 67215
טל: 03-5620621, פקס: 03-5622353
ליצירת קשר בדוא״ל

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

זוהר טבנקין 0587824237