משלחת חקלאים מישראל תשתתף בקונגרס האבוקדו הבינלאומי בקולומביה

18 ספט 2019
אבוקדו חקלאי גרנות אבוקדו חקלאי גרנות צילום שירי אבן פז

משלחת חקלאים מישראל, בראשם מגדלי ענף האבוקדו המובילים בישראל, חברי "חקלאי גרנות", יצאו מחר לקונגרס האבוקדו הבינלאומי שייערך בקולומביה. במסגרת הביקור יסיירו החקלאים מישראל במטעי אבוקדו ובתי אריזה. קולומביה נחשבת למדינה מתפתחת בגידול אבוקדו ולהערכת גורמים בענף, תהפוך בשנים הבאות להיות מתחרה משמעותית של ישראל בתחום יצוא האבוקדו.

קונגרס האבוקדו הבינלאומי נערך אחת לארבע שנים והוא מרכז אליו את העוסקים בענף האבוקדו מכל המדינות המובילות את האבוקדו בעולם בהן מקסיקו, פרו, צ'ילה, ארגנטינה, ברזיל, ארה"ב, אוסטרליה ועוד. תכני הקונגרס נחלקים לפן המקצועי של הענף, נושאי גידול, תפוקה, השקייה וכו', לבין הפן השיווקי הכולל נושאים של שווקים חדשים, שיווק לרשתות מזון, שינוע, מיתוג תוצרת ועוד. הקונגרס נערך על ידי ארגון World Avocado Organization ולפני 4 שנים הוא היה בפרו וקודם לכן באיטליה.

גיורא מרום, מנכ"ל "חקלאי גרנות", אשר ייקח חלק עם חברי המשלחת מסר: "האבוקדו הוא היום פרי הייצוא המוביל בישראל. המגדלים הישראלים הם המובילים בעולם בתפוקה ובשיטות גידול, למרות שיש מקומות בעולם עם תנאי גידול ואקלים הרבה יותר טובים מישראל, חקלאי ענף האבוקדו בארץ יודעים להפיק את התוצרת הגבוהה ביותר".

האיחוד החקלאי

דרך מנחם בגין 74 , תל אביב
תל אביב, 67215
טל: 03-5620621, פקס: 03-5622353
ליצירת קשר בדוא״ל

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

זוהר טבנקין 0587824237