מצילים את אפלוניה

ביום ראשון, 20.11.16 יתקיים דיון בעתירות המנהליות בבית המשפט המחוזי בת״א, נגד הבניה בשדות אפולוניה: תוכנית תמל/1004-א'- הרצליה -אפולוניה.

תושבי האזור בשיתוף משמר התכנון ועוד רבים, נאבקים כבר שנתיים על שמירת אוצר הטבע "שדות אפולוניה". שדות אפולוניה מהווים את הקצה הדרומי של המסדרון האקולוגי האזורי. מדובר בשטח ייחודי, ונדיר במרכז הארץ, בעל ערכי טבע נדירים, כולל מינים אנדמיים ומינים בסכנת הכחדה של צמחים ובעלי חיים. בנוסף ,מדובר בשטח בעל ערכי מורשת, ואתרים היסטוריים וארכיאולוגיים המצוי בצמוד לחוף הים.

התכנית מבוססת על מידע חלקי בלבד של סוגיות מרכזיות ובראשן סוגיית זיהום הקרקע והמים. 

מדובר בשטח מזוהם, הדורש שורה ארוכה של פעולות על מנת שניתן יהיה לפתחו למגורים. הביצוע במקרה זה ממילא לא יוכל להתבצע במהירות, התכנון בהליך מזורז כאשר מדובר במקרה מורכב זה ייפגע, ואין הצדקה לפתח מתחם שייעודו העיקרי מגורים. מן הראוי לקדם בשטח תכנית שמשמרת את מרביתו כשטח טבעי, המיועד בעיקר לתיירות, פנאי ונופש כראוי לשטח עורף חופי.

בכדי להראות שיש פה מאבק ערכי, בין טבע לציבור ומגדלי יוקרה, אנחנו מקיימים הפגנת אחדות של תושבים וארגונים סביבתיים, חברתיים, מקצועיים מול בית המשפט, הן לעיני המצלמות והן לעיני השופט.

מתכנסים בשעה 11:00 ברחבה מול בית המשפט המחוזי בתל אביב, ובשעה 12:00 נכנסים פנימה לדיון אצל השופט אליהו בכר.  

המשתתפים מתבקשים להגיע עם כובעים או חולצות ירוקות.

האיחוד החקלאי

דרך מנחם בגין 74 , תל אביב
תל אביב, 67215
טל: 03-5620621, פקס: 03-5622353
ליצירת קשר בדוא״ל

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

זוהר טבנקין 0587824237